Fotelik samochodowy i-Size Lukas

Lukas to fotelik samochodowy, który nie tylko jest zgodny z najbardziej restrykcyjnymi standardami bezpieczeństwa (R129 – i-Size), ale nawet znacznie je przewyższa. Fotelik zaprojektowany razem z renomowanym włoskim studiem ZAAFDesign, montowany za pomocą systemu ISOFIX oraz nogi stabilizującej, to gwarancja bezpiecznej podróży.

Dzięki zaawansowanej technologicznie konstrukcji Lukas zapewnia całościową ochronę – skorupa wykonana z wytrzymałego polipropylenu oraz polistyrenu ekspandowanego jest wsparta zaawansowanym systemem ochrony bocznej (SIP), na który składają się również polipropylen, poliamid z włóknem szklanym oraz pianka z pamięcią kształtu. Dzięki takiemu doborowi materiałów, a także odpowiedniej głębokości zagłówka, Lukas chroni maluszka podczas uderzeń z każdego kąta – również tylnych oraz bocznych, co zostało potwierdzone wymagającymi crash-testami.

Lukas zapewnia ogromne możliwości dopasowania do małego podróżnika, dzięki czemu podróż jest zawsze nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa. W zależności od wzrostu dziecka fotelik montowany jest tyłem lub przodem do kierunku jazdy, w każdej pozycji umożliwiając 4-stopniową regulację oparcia. Regulacja zagłówka jest zintegrowana z pasami, dzięki czemu jest wyjątkowo prosta, a maluszkowi jest zawsze wygodnie.

O komfort małego podróżnika dba także wkładka redukcyjna w systemie Dri-Seat – 3-warstwowa struktura materiału zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, dbając o skórę maluszka.

  • Sprzączka renomowanej włoskiej marki Sabelt
  • Wkładka lędźwiowa dla zdrowej pozycji kręgosłupa
  • Antypoślizgowe otulinki zapobiegające zsuwaniu się pasów
  • Magnesy na pasy po rozpięciu – koniec z zaplątanymi pasami!

Najwyższy standard bezpieczeństwa

i-Size to najnowsza norma bezpieczeństwa, wypracowana przez lata badań w renomowanych ośrodkach na całym świecie. Po szczegółowych analizach przyczyn oraz efektów wypadków naukowcom udało się osiągnąć nowy standard, który znacznie poprawia bezpieczeństwo małych pasażerów.

  • Crash testy – każdy fotelik i-Size musi zaliczyć rygorystyczne testy zderzeniowe – czołowe, tylne oraz boczne przy użyciu wysokoczułych manekinów
  • Lepsze dopasowanie – foteliki i-Size dobiera się nie pod względem wagi, a wzrostu dziecka
  • Montaż – foteliki i-Size muszą być montowane za pomocą systemu ISOFIX wspieranego przez dodatkowe mocowania – nie ma możliwości korzystania ze standardowych pasów samochodowych. Zapewnia to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale także znacznie ułatwia i przyspiesza odpowiednią instalację fotelika
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl